Německá zdravotní obuv Birkenstock patří k nejlepším a nejvyhlášenějším. Jedná se o značku s tradicí sahající až do roku 1774. Nazouváky a sandále jsou neskutečně pohodlné a příjemné na nošení, měkké při došlapu a přitom mají opravdu dlouhou životnost.

Fylozofií značky je chůze jako na boso. Svaly nohy a chodidla při chůzi posilují, zatímco záda a klouby jsou ušetřeny. To podporuje zdraví a celkovou duševní pohodu.

Základem úspěchu obuvi Birkenstock je anatomicky tvarovaná stélka, která přesně napodobuje otisk chodidla. Stélka je individuálně přizpůsobována každé velikosti a boty obsahují tlumící materiály, které lehce absorbují každý krok.

 • 01 stélka:
  úmyslně vyvýšená na ochranu prstů
 • 02 anatomické tvarování pod prsty:
  podpora pro přirozeně valivý pohyb nohy
 • 03 kožená stélka:
  zajišťuje příjemné klima pro nohy
 • 04 podpora klenby:
  Poskytuje přirozenou podporu klenby pod nártem
 • 05 vnitřní a vnější podélný oblouk:
  podporuje postavení nohy v botě a poskytuje stabilitu paty
 • 06 hluboký profil v patě:
  noha tak pevně drží na svém správném místě v botě
 • 07 korklatexová podešev:
  extrémně flexibilní, lehká - zajišťuje jedinečně pohodlné nošení

Zdravotní stélka v obuvi Birkenstock

Zdravotní stélka Birkenstock je vyrobena z kvalitního latexového mléka získaného z kůry kaučukovníků. Při jeho zpracování vzniká pojivo, které váže korkový granulát zdravotní stélky Birkenstock. Vzhledem k vysoké elasticitě latexu a jeho pevnosti v tahu je zdravotní stélka trvale pružná a má mimořádně dlouhou dobu životnosti. Rostlinná textilní vlákna – juta – se nejprve máčí, loupou, češou, čistí a nakonec změkčují a teprve potom se tkají. Získaná tkanina zdravotní stélku stabilizuje a přijímá vlhkost.

Korek v obuvi Birkenstock

Než je možné použít kvalitní přírodní korek k výrobě obuvi Birkenstock, je nutné provést celou řadu náročných pracovních operací. Nejprve je třeba oloupat z korkového dubu vrstvu kůry v tloušťce nejméně pět centimetrů. Tento postup je možné opakovat za přísné kontroly pouze každých devět let, a proto příznivě ovlivňuje růst těchto stromů. Aby byl korek skutečně hygienicky čistý, vaří se kůra po dlouhou dobu v nádrži s vodou. Potom se krájí na pruhy, z nichž se vysekávají korkové zátky. Zbylá část korkové kůry se několikrát mele a prosévá na určitou velikost zrna. Pro výrobu korku do obuvi Birkenstock se používá pouze nejčistší a nejdražší korek nejvyšší kvality. Všechny mimořádně vlastnosti přírodní suroviny – vysoká elasticita, vynikající tlumicí schopnosti, dobrá izolace tepla, chladu i vlhkosti – se využívají právě pro výrobu světově známé zdravotní stélky.

Latex v obuvi Birkenstock

Latex je přírodní pojivo pro vložky vyráběné z korku. Získává se z nařezané kůry kaučukovníku (Hevea brasiliensis), ze které se mléko odebírá v určitém, přesně odměřeném množství. I v tomto případě se dary přírody sklízejí pro výrobu obuvi Birkenstock opatrně, aby nebyla narušena ekologická rovnováha.

Juta v obuvi Birkenstock

Juta zajišťuje botám Birkenstock dodatečnou stabilitu a lepší přijímání vlhkosti. Rostlina se pěstuje pro průmyslové účely.

Kůže na obuvi Birkenstock

Kůže na obuvi Birkenstock je obzvláště silná - asi 3 mm - a přesto měkká. Neštěpí se a tudíž zachovávávšechny cenné přírodní prvky – tedy hlavně prodyšnost.

Podrážky na obuvi Birkenstock

Podrážky mají velmi dobré tlumicí vlastnosti a jsou mimořádně flexibilní. Jsou velmi lehké a vyznačují se vysokou odolností proti oděru.

Vše najdete v naší kamenné prodejně na Praze 9, kde prodáváme výhradně zdravotní obuv, nebo můžete nakupovat na našem eshopu.