Nejprodávanější produkty

Dodavatelé

Správně pečovat o obuv není složité. Platí stejná pravidla jako v péči o lidskou kůži. Proto se kvalitní přípravky nazývají „kosmetika na boty“.

PÉČE O OBUV VE TŘECH KROCÍCH:

– Čištění

– Aplikace přípravku vhodného pro daný typ materiálu

– Impregnace, která chrání obuv před nečistotami, prachem a vlhkostí

1. ČIŠTĚNÍ

Úplně první krok – odstraníme tzv. hrubý prach a nečistoty. Na to se nejlépe hodí kartáč. U každého typu obuvi (hladké velurové kůže, textilu nebo syntetické obuvi) použijeme vhodný typ kartáčku. Zvlášť opatrně je třeba zacházet s jemnými velurovými kůžemi nebo nubukem a velurem. Na tuto kůži je lepší použít speciální kartáč s pryží.

Nikdy nekartáčujte mokré boty! Dejte pozor, aby byly zcela suché.

Pokud máte na botách skvrny, použijte speciální gumu. Dokonce i odolné skvrny lze jednoduše a bez námahy vyčistit.

Pokud se kartáčem nebo gumou stále nepodařilo boty vyčistit, použijte speciální prostředky. Například jemnou čistící pěnu. Nebo univerzální přírodní čistící vodu


2. PEČUJÍCÍ PROSTŘEDKY POMÁHAJÍ MATERIÁLU UDRŽET JEJÍ PRUŽNOST, MĚKKOST A VZHLED

To se vztahuje nejen na useň, kůži. Moderní syntetické materiály používané pro obuvnické účely také potřebují péči, aby svrškový materiál zůstal beze změny neztrácel své vlastnosti.

Veškerý materiál v průběhu času vysychá, takže kůže ztrácí elasticitu, vytváří se praskliny a vrásky, a kůže ztrácí svůj přirozený lesk.

Aby se tomu zabránilo, je nutné na velurové svršky používat příslušné výživné krémy,

Na závěr se hladká kůže vyleští hadříkem, nubuky a velury se zdrsní vhodným kartáčkem.

3. IMPREGNACE CHRÁNÍ BOTY PŘED UV ZÁŘENÍM, ŠPÍNOU, PRACHEM A VLHKOSTÍ

Kvalitní impregnační prostředky Shoeboy's nezůstávají pouze na povrchu materiálu, ale také pronikají do materiálu. Tím je dosaženo tzv. efektu „Lotosového květu“, kdy kapičky vody sjedou z obuvi pryč, takže prach a nečistoty se na něm neudrží.

Kromě toho při chůzi se často stává, že jedna bota zavadí o druhou, takže na botách zůstane černý pruh. V takovém případě se obuv mnohem snadněji čistí, jestliže byly boty předtím ochráněny impregnací.

Veškerou kosmetiku na obuv k dostání na našem eshopu naleznete zde.

NĚKOLIK OBECNÝCH PRAVIDEL, KTERÁ VÁM POMOHOU ZACHOVAT KRÁSNÉ BOTY A PRODLOUŽIT JIM ŽIVOT:

  • Kůže má schopnost absorbovat vlhkost. Pokud zůstane kůže vlhká, může to obuv zdeformovat. Ujistěte se proto, že boty máte vždy dobře vysušené. V žádném případě nesušte boty na topení nebo u zdroje sálavého tepla – to může vést k popraskání nebo ztvrdnutí.
  • Obuv, stejně jako my, si potřebuje odpočinout. Nenoste stejný pár každý den. V ideálním případě by si měly boty „odpočinout“ po dobu 24 hodin. Během této doby se vlhkost vsáknutá do kůže odpaří. To nejen prodlužuje životnost boty, ale také zabraňuje tomu, aby se v botě vytvořilo „nezdravé“ vlhké klima, což přispívá ke vzniku plísňových a jiných infekcí. Ukazatelem toho, že nosíte příliš často jeden a tentýž pár, je změna barvy stélky. Pokud ztmavla – je čas dát boty „na odpočinek“, protože neměly čas se zbavit nahromaděné vlhkosti. Ideálně použít desinfekční osvěžovač obuvi na přírodní bázi.
  • Pokud je to možné, používejte napínák na boty. Novinový papír, který se často pro tento účel používá, nepomůže obuvi držet správný tvar a často obuv deformuje. Navíc noviny obsahují škodlivá barviva, která mohou u citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci.
  • Při vyzouvání bot povolte tkaničky nebo přezky – zabraňujete tím zbytečnému protahování boty.