Nejprodávanější produkty

Dodavatelé

Velikostní tabulky

Jak správně změřit dětskou nohu?

Dětem kontrolujeme velikost nohy minimálně každý druhý měsíc. Dětská noha roste nepravidelně rychle a tak je to u každého individuelní záležitost. Mějte na paměti, že dítě nepozná, že ho bota tlačí, protože má snížený práh bolesti. Bohužel však při dlouhodobém nošení malé obuvi, dochází k nevratným deformacím nohy.

Dítě musí vždy stát, když mu měříte nohu. Ideální je, když můžete přijít k nám na prodejnu, kde vaše dítě pomocí speciálního WMS měřiče změříme. Zjistíme tak nejenom délku nohy, ale i její šířku.
Sami můžete dítě změřit tak, že ho postavíte na papír, nohu obkreslíte a změříte pravítkem od palce k patě. K naměřené velikosti nohy je potřeba přičíst ještě nadměrek, který je nutné v botě mít, aby měly prsty dostatek místa v přední části boty. Obecně platí, že by měl být cca 6-12 mm, respektive, jak vysoký má dítě palec nohy, takový je jeho nadměrek. Tím získáte informaci o tom, jak velká by měla být stélka dané obuvi. V tabulce níže naleznete, která velikost stélky odpovídá které velikosti u té které značky, kterou prodáváme. (Pozor, každá noha může být jinak velká, boty tedy kupujeme vždy podle té větší nohy.)

Tedy uvedeme konkrétní příklad: změřím velikost nohy 125 mm, změřím výšku palce u nohy 10 mm, pak hledám velikost boty, která má délku stélky v botě 135 mm.
(Naměřené hodnoty se mohou nepatrně lišit v závislosti na typu boty. Různé boty od stejné značky tak mohou mít nestejnou délku stélky. Rádi Vám vždy konkrétní model na požádání proměříme)

Samozřejmě že se může stát, že Vám daná obuv, i přes veškerou snahu vše co nejlépe změřit, nebude velikostně sedět. Rádi vám ji vyměníme, pokud budou dostupné velikosti ještě skladem, nebo lze obuv v zákonné lhůtě čtrnácti dnů vrátit.(platí pro nákupy přes eshop)

ORIENTAČNÍ TABULKA VELIKOSTÍ PODLE VÝROBCE

Vyberte výrobce: