Velikostní tabulky

Jak správně změřit dětskou nohu

Dětem kontrolujeme velikost nohy minimálně každý druhý měsíc. Dětská noha roste nepravidelně rychle a tak je to u každého individuelní záležitost. Mějte na paměti, že dítě nepozná, že ho bota tlačí, protože má snížený práh bolesti. Bohužel však při dlouhodobém nošení malé obuvi, dochází k nevratným deformacím nohy.

Dítě musí vždy stát, když mu měříte nohu. Ideální je, když můžete přijít k nám na prodejnu, kde vaše dítě pomocí speciálního WMS měřiče změříme. Zjistíme tak nejenom délku nohy, ale i její šířku.
Sami můžete dítě změřit tak, že ho postavíte na papír, nohu obkreslíte a změříte pravítkem od palce k patě. K naměřené velikosti nohy je potřeba přičíst ještě nadměrek, který je nutné v botě mít, aby měly prsty dostatek místa v přední části boty. Obecně platí, že by měl být cca 6-12 mm, respektive, jak vysoký má dítě palec nohy, takový je jeho nadměrek. Tím získáte informaci o tom, jak velká by měla být stélka dané obuvi. V tabulce níže naleznete, která velikost stélky odpovídá které velikosti u té které značky, kterou prodáváme. (Pozor, každá noha může být jinak velká, boty tedy kupujeme vždy podle té větší nohy.)

Tedy uvedeme konkrétní příklad: změřím velikost nohy 125 mm, změřím výšku palce u nohy 10 mm, pak hledám velikost boty, která má délku stélky v botě 135 mm.

Samozřejmě že se může stát, že Vám daná obuv, i přes veškerou snahu vše co nejlépe změřit, nebude velikostně sedět. Rádi vám ji vyměníme, pokud budou dostupné velikosti ještě skladem, nebo lze obuv v zákonné lhůtě čtrnácti dnů vrátit.(platí pro nákupy přes eshop)

Vyberte výrobce:


{* sklik retargeting - nastaveni promenne je v header.tpl *}